Tropikal Tetrapak 2L Qershi

Përveç shijes së parezistueshme, lëngu i Qershisë përmban një antioksidant të veçantë, të quajtur melatoninë i cili të jep efekt qetësues dhe relaksues.

Përmbajtja e frutit min. 49%.

Përbërësit:

Ujë, Shurup Glukozë – Fruktozë, Sheqer, Lëng Fruti i Koncentruar Vishnje, Acidifikues: Acid Citrik (E330), Vitaminë C. Stabilizues (E466). Aromë Natyrale Qershie, Ëmbëlsues Natyral (E950, E951), Ngjyrues Natyral (E129).  

Vlerat ushqyese për 100 ml:

  • Energji – 182 kJ (45.5 Kcal)
  • Proteina – 0 g
  • Karbohidrate – 8 g
  • Ndër të cilat Sheqerna – 7.1 g
  • Yndyrna – 0 g
  • Ndër të cilat acide yndyrore të ngopura – 0 g
  • Natrium – 0.003 g