Tropikal Tetrapak 2L Pjeshkë

Lëng 100% natyral Pjeshke. Tropikal me shije Pjeshke është një nga zgjedhjet më të shkëlqyera që mund të bëni për shëndetin tuaj. Lëngu i Pjeshkës Tropikal  është një nga burimet më të mira të vitaminave A, B1, B2, B9, C dhe vitaminës E.

Përmbajtja e frutit min. 49%.

Përbërësit:

Ujë, Sheqer, Shurup Glukozë – Fruktozë, Lëng i Koncentruar Pjeshke, Acid Citrik, Vitaminë C, Aroma Natyrale, Stabilizues (E415). Ëmbëlsues Natyral (E950 & E951).

Vlerat ushqyese për 100 ml:

  • Energji – 188 kJ (46.7 Kcal)
  • Proteina – 0 g
  • Karbohidrate – 8 g
  • Ndër të cilat Sheqerna – 7.3 g
  • Yndyrna – 0 g
  • Ndër të cilat acide yndyrore të ngopura – 0 g
  • Natrium – 0.003 g