Tropikal Tetrapak 2L Multivitaminë

Një kombinim perfekt i frutave për të nisur ditën shëndetshëm dhe për të mbushur nevojat tuaja ditore për kompleks vitaminash.

Përmbajtja e frutit min. 49%.

Përbërësit:

Ujë, Shurup Glukozë – Fruktozë, Sheqer, Lëng fruti i koncentruar (Portokall, Limon, Rrush, Ananas, Mandarinë, Kivi, Dardhë). Acidifikues: Acid Citrik (E-330). Vitamina: B1, B6, B12, A, C, E, Niacinë, Biotinë, Acid Folik, Stabilizues (E-440, E-410). Aromë Natyrale Fruti. Ëmbëlsues Natyral (E-950, E-951). Antioksidues E-300).

Vlerat ushqyese për 100 ml:

  • Energji – 133 kJ (31.4 Kcal)
  • Proteina – <0.1 g
  • Karbohidrate – 7.4 g
  • Ndër të cilat Sheqerna – 7.4 g
  • Yndyrna – <0.1 g
  • Ndër të cilat acide yndyrore të ngopura – <0.1 g
  • Natrium – 0.003 g