Tropikal Tetrapak 1 L Mollë Jeshile

Sipas studimeve, molla ul rrezikun e prekjes nga sëmundjet e rrugëve të tretjes, venave, variceve dhe disa tipe të tumorit. E gjithë kjo falë polifenoleve, të cilat te Molla janë me shumicë. Tropikal me shije Molle përmban 49% pulp fruti të Mollës Jeshile.

Përbërja e frutit 49%

Përbërësit:

Ujë, Sheqer, Shurup Glukozë – Fruktozë, Acid Citrik, Vitamina B6, B12, C, Niacinë, Biotinë, Acid Folik, Acid Pantotenik. Aromë Molle, Stabilizues (E466, E414, E445). Antioksidues (E307, E300, E320). Ngjyrues Natyral (E150D, E104, E142, E140). Ëmbëlsues Natyral (E950 & E951). Konservues Natyral (E202 & E211). Lënda e thatë min. 7%.

Vlerat ushqyese për 100 ml:

  • Energji – 145.4 kJ (34.3 Kcal)
  • Proteina – <0.1 g
  • Karbohidrate – 8 g
  • Ndër të cilat Sheqerna – 7.3 g
  • Yndyrna – <0.1 g
  • Ndër të cilat acide yndyrore të ngopura – <0.1 g
  • Natrium – 0.007 g