Tropikal Tetrapak 1 L Fruta Pylli

Tropikal me Fruta Pylli nuk duhet të mungojë në dieten tuaj. Të gjitha frutat e pyllit kanë aftësi të fuqishme anti-inflamatore dhe janë të pasura me antioksidantë. Mjedra në veçanti ndihmon në parandalimin dhe luftimin e inflamacioneve falë veprimit të saj pastrues, diuretik dhe freskues, që përshpejton shërimin e të gjitha inflamacioneve.

Përmbajtja e frutit min. 49%

Përbërësit:

Ujë, Sheqer, Glukozë – Fruktozë, Lëng Fruti i Koncentruar (Boronicë, Mollë, Mjedër, Vishnje, manaferrë, shtog, etj). Vitamina B6, B12, B1, C, E. Acidifikues Acid Citrik  (E330). Stabilizues (E 415, E466, E414, E445). Aromë natyrale. Ngjyrues Natyral (E129 & E120). Ëmbëlsues Natyral (E950, E951). Konservues Natyral (E202, E211). Lënda e thatë min. 13%.

Vlerat ushqyese për 100 ml:

  • Energji – 206 kJ (48.5 Kcal)
  • Proteina – <0.1 g
  • Karbohidrate – 8 g
  • Ndër të cilat Sheqerna – 7.2 g
  • Yndyrna – <0.1 g
  • Ndër të cilat acide yndyrore të ngopura – <0.1 g
  • Natrium – 0.003 g