Tropikal 1.5 L Multivitaminё

Një kombinim perfekt i frutave për të nisur ditën shëndetshëm dhe për të mbushur nevojat tuaja ditore për vitaminë C.

Përmbajtja e frutit min. 13%.

Përbërësit:

Ujë, Glukozë – Fruktozë, Sheqer, Lëng fruti i koncentruar (Portokall, Limon, Rrush, Ananas, Nektarinë, Mandarinë, Fruta Tropikale, Kivi, Dardhë, Pjeshkë). Acidifikues: Acid Citrik (E-330). Vitamina: B1, B6, B12, A, C, E, Niacinë, Pantotenat Kalciumi, Biotinë, Acid Folik, Provitaminë A. Stabilizues (E-412, E-466). Aromë Natyrale Fruti. Konservues Natyral (E-211, E-202). Ëmbëlsues Natyral (E-950, E-951). Ngjyrues Natyral (E-160A).

Vlerat ushqyese për 100 ml:

  • Energji – 131 kJ (31.4 Kcal)
  • Proteina – <0.1 g
  • Karbohidrate – 7.4 g
  • Ndër të cilat Sheqerna – 7.4 g
  • Yndyrna – <0.1 g
  • Ndër të cilat acide yndyrore të ngopura – <0.1 g
  • Natrium – 0.003 g