Tropikal 1.5 L Boronicë

Tropikal me Boronicë bën mrekulli me shëndetin tuaj për shkak të antioksidantëve dhe fitoushqyesve që Boronicat përmbajnë.

Lëngu i Boronicës parandalon sëmundjet e zemrës, ulçerën dhe infeksionet e ndryshme. Ndaj sa herë të konsumoni Tropikal me shije Boronice kini parasysh që po i jepni shëndetit tuaj një shtysë të fuqishme.

Përmbajtja e frutit min. 13%.

Përbërësit:

Ujë, Glukozë – Fruktozë, Sheqer, Lëng fruti i koncentruar Boronice, Acidifikues: Acid Citrik (E330), Vitamina: (A,C,E). Stabilizues (E466, E415). Aromë Natyrale Boronice. Ëmbëlsues Natyral (E950, E951). Ngjyrues Natyral (E122, E151, E124). Konservues Natyral (E202, E211).

Vlerat ushqyese për 100 ml:

  • Energji – 111 kJ (26.1 Kcal)
  • Proteina – <0,1 g
  • Karbohidrate – 6 g
  • Ndër të cilat Sheqerna – 5.9 g
  • Yndyrna – <0.1 g
  • Ndër të cilat acide yndyrore të ngopura – <0.1 g
  • Natrium – 0.003 g