Tropikal 0.5 L Mollë Jeshile

Lëngu i Mollës është i pasur me vitamina B dhe C. Ai është i pasur edhe me minerale si kalciumi, fosfori, magnezi dhe kaliumi. Lëngu i Mollës qetëson dhe pastron sistemin e tretjes.

Përmbajtja e frutit min. 13%.

Përbërësit:

Ujë, Sheqer, Glukozë – Fruktozë, Lëng fruti i Koncentruar Molle. Acidifikues: Acid Citrik (E 330). Vitamina A, C, E, Niacinë, Pantotenat Kalciumi. Stabilizues (E466, E415). Aromë natyrale Molle. Ngjyrues Natyral (E104, E140).Ëmbëlsues Natyral (E950, E951). Konservues Natyral (E202, E211).

Vlerat ushqyese për 100 ml:

  • Energji – 145 kJ (34.3 Kcal)
  • Proteina – <0.1 g
  • Karbohidrate – 8 g
  • Ndër të cilat Sheqerna – 7.9 g
  • Yndyrna – <0.1 g
  • Ndër të cilat acide yndyrore të ngopura – <0.1 g
  • Natrium – 0.007 g