Ice Tea Lychee + Tryptophan

Fruti i Lychee përmban magnezium, hekur, vitaminë C dhe folate të cilat janë të domosdoshme për qarkullimin e mirë të gjakut.

Përbërësit:

Ujë, Sheqer, Glukozë – Fruktozë, Acidifikues: Acid Citrik, Ekstrakte Lychee, Koncentrat Lychee min. 3%, Çaj Jeshil, Aromë Natyrale, L-Triptophan, Vitaminë C, Kompleks Vitaminash B. Konservues Natyral (E202 & E211), Ëmbëlsues Natyral (E950 & E951).

Vlerat ushqyese për 100 ml:

  • Energji – 120 kJ (30Kcal)
  • Yndyrna – 0 g
  • Yndyrna të ngopura – 0 g
  • Karbohidrate – 7 g
  • Ndër të cilat sheqerna – 6.3 g
  • Proteina – 0 g
  • Natrium – 0.01 g